7 жовтня – всеукраїнська акція протесту проти антисоціальних законодавчих ініціатив

Провести 7 жовтня 2021 року у Києві всеукраїнську масову акцію протесту проти просування антисоціальних, антитрудових та антипрофспілкових законодавчих ініціатив. У разі не реагування влади на вимоги профспілок, – провести широкомасштабні акції протесту на захист трудових прав працівників у всіх регіонах країни.
Таке рішення після конструктивного обговорення було ухвалено сьогодні, 14 вересня 2021 року, на засіданні Президії Федерації профспілок України.
Президія також затвердила План заходів ФПУ до Всесвітнього дня дій за гідну працю, Дня профспілок та Міжнародного дня боротьби з бідністю.
При цьому було наголошено, що, зважаючи на запропоновану Міжнародною конфедерацією профспілок тематику, поточну ситуацію та національні пріоритети, Президія ФПУ затвердила тему заходів – «Якісні робочі місця, гарантовані трудові права, гідна зарплата та належний соціальний захист».
Було також схвалено Заяву Президії Федерації профспілок України до Всесвітнього дня дій за гідну працю, Дня профспілок та Міжнародного дня боротьби з бідністю у 2021 році. Її текст буде направлено до органів державної влади та СПО роботодавців та оприлюднено згодом.
«Ми завжди відстоювали позицію, що дотримання трудових права і інтересів працівника – шлях до європейського розвитку країни», – зазначив у своєму виступі Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, – «Але, як нам стало відомо, на Погоджувальній раді Верховної Ради України до порядку денного першого осіннього засідання парламенту були внесені антитрудові законопроекти: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» № 5371 і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» №5388, які порушують конституційні права працівників і їх представників профспілок. І це не дивлячись на те, що ФПУ і національні профоб’єднання, неодноразово доводили до Президента, Уряду України, керівників парламентських фракцій і груп свою позицію щодо не сприйняття працівниками крайніх форм лібералізації трудових відносин».
Григорій Осовий переконаний, що найкраще вирішення ситуації як для роботодавців, уряду, так і для профспілок буде повернення вищезазначених законопроектів на розгляд НТСЕР.
Президія Федерації профспілок України дала конкретні доручення керівництву ФПУ.
1. Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо необхідності:
• термінового вжиття заходів для фінансової стабілізації системи соціального страхування шляхом внесення змін до Державного бюджету України та виділення необхідних коштів на ліквідацію заборгованості із страхових виплат перед застрахованими особами;
• перегляду підходів до вирішення проблем на ринку праці шляхом доповнення програмних документів у сфері зайнятості та ринку праці заходами, що враховуватимуть сучасні тенденції у цій сфері.
2. Ініціювати перед сторонами соціального діалогу – Урядом та роботодавцями – підготовку на тристоронній основі законопроєктів щодо оновлення трудового законодавства, законодавства у сфері колективно-договірного регулювання трудових відносин, безпеки і гігієни праці, охорони здоров’я та пенсійного страхування на площадці НТСЕР.