В ЛАТВІЇ МАСОВО СТРАЙКУЮТЬ ПЕДАГОГИ

страйк

Страйк, в якому взяли участь 24 546 осіб.

Переважна більшість навчальних закладів – це середні та основні школи. Загалом, страйк підтримали 912 заклади.

Як стало відомо, у страйку візьмуть участь близько 80% членів Латвійського профспілки працівників освіти і науки (LIZDA). Учасники акції виступають проти нової системи оплати праці педагогів, яку розробило Міністерство освіти і науки.

За словами лідера профспілки працівників освіти Інги Ванаги, перед страйком на педагогів чинився тиск з боку керівників багатьох самоврядувань та шкіл.

Вона зазначила, що страйк, нехай і попереджувальний – це дуже серйозний сигнал для Кабінету міністрів і Сейму.

“Нас зібралося 24 тис. осіб. І ми говоримо “ні” запланованим змінам. І це дуже серйозно. Може, це не найкращий приклад, але ми не допустимо того, щоб нам спробували провести капітальний ремонт за гроші, яких вистачає лише на косметичний”, – сказав Ванага, яку цитує lsm.lv.

У страйкуючих є вимоги, про які вони впевнено заявили, це: удосконалити модель реформи зарплат і направити додаткові 9 млн євро в бюджеті 2016 року на перехідні заходи і не допустити погіршення ситуації надалі.