Учні та викладачі ПТО не підлягатимуть призову під час мобілізації

розміщено в: Новини | 0

11 квітня 2022 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт реєстр. № 7272 «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян».

А у четверг, 14 квітня 2022 року, Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян».

Законом  розширюється перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, та доповнити його такими категоріями громадян як:
• здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
• наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої, чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту в умовах воєнного стану постало питання щодо дискримінації учнів і викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, адже відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» учні та викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на відміну від студентів і викладачів закладів фахової передвищої та вищої освіти, підлягають призову на військову службу під час мобілізації, що ставить під загрозу як навчальний процес у закладах професійної освіти і практичну підготовку, так і подальше наповнення ринку праці кваліфікованими робітниками (будівельниками, електриками, машиністами, токарями, сантехніками тощо).
Ринок праці у воєнний та післявоєнний період потребує фахівців різних рівнів, а особливо за робітничими професіями. Формування кваліфікованих трудових ресурсів є важливою складовою функціонування економіки країни.
У разі прийняття цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.