ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Голові Львівської обласної державної адміністрації

О.Синютці

Директору Департаменту освіти і науки

 Львівської обласної державної адміністрації

Л.Мандзій

Начальнику юридичного управління

Львівської обласної державної адміністрації

В.Кусому

 

Депутатський запит

 

Директором Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Л. Мандзій на адресу Дрогобицької райдержадміністрації скеровано листа від  02.06.2017 року № 07.10/2078  та аналогічні листи на адресу інших  районних державних адміністрацій щодо формування та комплектації мережі закладів освіти на 2017-2018 н.р. в межах кожного з районів.

У зазначених листах стверджується, що проблемою формування ефективної мережі у районах  є  наявність малокомплектних шкіл.

Мене, як депутата Львівської обласної ради цікавить хто згідно чинного законодавства наділений правом визначати ефективність мережі, і якими правовими підставами керується  Департамент, що визначають ефективність освітньої мережі в кожному з районів виходячи з наявності певної кількості дітей у школах різних ступенів (до 10 учнів, до 40 учнів, до 100 учнів).

Одночасно яким нормативним актом в галузі освіти керується Департамент при застосування терміну «малокомплектні школи», адже ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту» визначено типи загальноосвітніх та інших навчальних закладів серед яких «малокомплектні школи» не вказані.

Департаментом всупереч ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту»  пропонується районним державним адміністраціям  при  формуванні ефективної мережі навчальних закладів розглянути питання про доцільність відкриття 10 класу з кількістю учнів менше 10 осіб, що є порушенням чинного законодавства про наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Департамент освіти пропонує районним державним адміністраціям  до 1 липня 2017 року винести на розгляд сесії районної ради питання щодо: пониження ступенів малокомплектних шкіл, чи призупинення діяльності.

Що стосується терміну «призупинення діяльності», то законодавством про освіту не визначена його правова природа та юридичні наслідки, тому його застосування теж суперечить чинному законодавству.

Виходячи із наведеного, я як депутат Львівської обласної ради, вимагаю в межах повноважень дати правову оцінку зазначеним листам і вжити заходів щодо відкликання Департаментом освіти і науки ЛОДА листа від 02.06.2017 р. за                           № 07-10/2078 та аналогічні листи скеровані на інші районні державні адміністрації, як такі, що суперечить нормам чинного законодавства про освіту і спонукають органи державної влади і місцевого самоврядування до вчинення неправомірних дій.

 

Копія листа Департаменту освіти і науки львівської обласної державної адміністрації додається.

 

 

 

                                        Ольга Грицик

Голова Дрогобицької районної профспілки працівників освіти і науки України

Депутат Львівської обласної ради

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.