Гендерні аудити проводитимуть у школах

Міністерство освіти затвердило критерії та методологію проведення гендерних аудитів закладів освіти.
Метою проведення гендерного аудиту є оцінювання стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в закладах освіти, виявлення існуючих проблем, визначення шляхів скорочення фактичної нерівності жінок і чоловіків.
Гендерний аудит проводитимуть в закладах освіти за ініціативи МОН, профспілкового органу або уповноважених представників трудового колективу шляхом обстеження й самооцінювання внутрішніх організаційних процесів та організаційної структури закладів освіти.
На думку експертів, гендерний аудит допоможе проаналізувати, якою мірою принципи забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків враховуються у кадровій політиці та діяльності закладів освіти, а також визначити шляхи забезпечення рівних можливостей жінкам і чоловікам.
Відповідно до наказу Міністерства освіти до проведення гендерного аудиту рекомендується залучати профспілковий орган та уповноважену особу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі.
Також у наказі зазначається, що чисельність робочої групи для проведення гендерного аудиту рекомендується визначити в залежності від чисельності працюючих у закладі освіти та встановлених термінів проведення аудитів, але вона не може бути меншою 3-х осіб.
Наказ рекомендує проводити аудит протягом 1 місяця, але його тривалість залежить від чисельності робочої групи, а також якості проведення підготовчої роботи.